Amun Re

Cena produktu Amun Re není známa.

 

Popis produktu Amun Re: Ponořme se na chvíli do světa dávno minulého, do doby starověkých civilizací. Staneme se účastníky boje o moc v Egyptě. 15 provincií ležících podél Nilu čeká na své nové majitele a vládce. Každá p... > více informací


Amun Re - popis

nahoru

Ponořme se na chvíli do světa dávno minulého, do doby starověkých civilizací. Staneme se účastníky boje o moc v Egyptě. 15 provincií ležících podél Nilu čeká na své nové majitele a vládce. Každá provincie má co nabídnout. Některé skýtají možnost vyšších příjmů, jiné okamžitou odměnu. Úroda je úzce svázána se záplavami na Nilu. Bohem Nilu, vládcem úrodné země, ale také bohem mrtvých a podsvětí byl Usire (Osiris). Tomuto bohu je potřeba obětovat za příslib bohaté úrody. Hra je rozdělena na dvě období symbolizující Starou a Novou říši. Během každého období odehrají hráči tři kola. Na konci obou období probíhá bodování. Každé kolo začíná rozdělováním provincií. První hráč si vybere provincii a položí svoji značku na políčko stupnice odpovídající částce, kterou je ochoten za její ovládnutí zaplatit. Pokud chce dané území získat jiný hráč, musí nabídnout více peněz (původní zájemce musí značku přesunout do libovolné jiné provincie). Vtip je v tom, že částky na stupnici se zvyšují stále rychleji. Je tedy důležité odhadnout, na jaké políčko stupnice umístit svoji značku, aby se investice ještě vyplatila. V další části mohou hráči ve svých provinciích zakládat plantáže, stavět pyramidy a kupovat karty. Kolo pokračuje obětí bohu. Osiris vždy své nejoddanější příznivce odmění. Na výši přízně, kterou hráči božstvu věnovali, závisí i výše záplav na Nilu. Ta určuje zisky ze sklizně. Po skončení prvního období a obodování zůstanou na herním plánu pouze pyramidy. Ty, jak víme, přetrvávají věky :-). Ve druhém období pak opět probíhají boje o provincie, které jsou nyní díky již postaveným pyramidám ještě zajímavější. Při bodování získávají hráči body za jednotlivé pyramidy, řady pyramid, nejvyšší pyramidu na každé straně Nilu, dosažení provincií splňujících podmínky na získaných kartách a na konci hry získají bonus také nejbohatší hráči. V celé hře se vše točí kolem peněz. Lze si za ně koupit prakticky vše (včetně přízně bohů). Cena je ale progresivní. Např. jedna karta stojí zlaťák, ale za dvě karty zaplatíme již tři zlaťáky, za tři šest atd. Správně odhadnout, kolik peněz za co utratit, naklonit si pro své plány bohy a neztratit ze zřetele plány protivníků, tudy nejspíše vedla cesta za mocí v Egyptě doby faraónů a v Amun-Re tomu není jinak! Po hodině a půl hry se neradi vracíme do reality dnešního světa. Amun-Re je skvělá komplexní hra až pro pět hráčů.

Výrobce Albi

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Amun Re užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Šipky nebo Pexesa, Puzzle, Karetní hry.

Nejlevnější Amun Re akční ceny - Levné Amun Re

Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější Amun Re stojí 0 Kč.

Portál HLEDEJCENY.cz vyhledává a porovnává produkty dle mnoha parametrů. Nejlevnější Amun Re najdete u nás.

Akční ceny, nejlepší ceny, porovnání cen, srovnání cen a slevy v kategorii Stolní hry.